Zobaczyć więcej, to czasami oznacza zobaczyć głębiej. Są takie sytuacje, które wymagają zdiagnozowania problemu, który kryje się w głębi niedomagającego mechanizmu. Inspekcja cylindrów w silnikach spalinowych, komór spalania w piecach i urządzeniach grzewczych czy wymienników ciepła w urządzeniach chłodzących, wymaga zastosowania nowoczesnych i precyzyjnych kamer inspekcyjnych.

Najnowsza kamera ROOKS z numerem OK-03.0104 jest nieziemska, wprost idealna do penetrowania zakamarków techniki, do których nie mają dostępu inne kamery. Jej sekretem jest bardzo cienka głowica kamery, która ma średnicę tylko 3,9 mm. Dzięki temu kamera pokaże wnętrze silnika, zagłębiając się w nim przez gniazdo świecy żarowej. Kolejnym atutem kamery ROOKS jest system sterowanej, ruchomej głowicy Flex PRO, który umożliwia uzyskanie pola widzenia w zakresie niemal 360˚. Jeżeli do tego dodamy obraz w jakości HD, możliwość nagrywania filmów, wykonywania zdjęć, doskonałe oświetlenie diodowe (6 stopni jasności) oraz zasilanie na akumulator Li-ion 3,7 V, 5000 mAh to otrzymamy obraz doskonałego produktu wysokich technologii, który jest dostosowany do pracy w każdym serwisie technicznym.

System Flex PRO to 360˚obszaru widzenia, sterowana głowica oraz tylko 3,9 mm średnicy takimi atutami nie może poszczycić się wiele podobnych produktów. Dzięki nim otrzymujemy doskonałe urządzenie do diagnostyki wizualnej w miejscach ekstremalnie trudno-dostępnych. Jest to ogromne ułatwienie i umożliwienie rozpoczęcia prawidłowej naprawy. Dzięki kamerze Flex PRO czas naprawy jest krótki, diagnoza precyzyjna a koszty przestoju urządzenia lub samochodu znacznie maleją.

 

Bardzo pomocnym narzędziem przy używaniu kamer jest zestaw instalacyjny OK-03.2001, który umożliwia bezpieczne przejście sondy kamery przez ściankę, wiązkę przewodów, gęstą sieć elektryczną.