ROOKS to nade wszystko narzędzia, które tworzą ten świat lepszym, które w rękach mechaników naprawiają ukochane samochody naszych drogich klientów! Jednak musicie wiedzieć, że pod tą motoryzacyjną konstrukcją naszej marki kryje się również wsparcie i zaangażowanie w rozwój najnowocześniejszych technologii rakietowych!

 

Jak to jest możliwe?

 

PUT ROCKETLAB to projekt prowadzony przez studentów i naukowców Politechniki Poznańskiej, który z powodzeniem tworzy rakiety. Nasi partnerzy robią to tak dobrze, że na międzynarodowych zawodach Spaceport America Cup zajęli dwa pierwsze miejsca na 150 załóg z 24 krajów! GRATULUJEMY!

ROOKS aktywnie włącza się w prace rozwojowe zespołu ROCKETLAB, dostarczając najlepszych narzędzi, które umożliwiają produkcję i serwis zwycięskich rakiet. Robimy to z pasją i dumą, mogąc dołączyć do tak wizjonerskiego zespołu i uczestniczyć w rozwoju nauki i techniki. Musicie wiedzieć, że rakiety tego typu wykonują wiele ważnych misji w świecie nauki i codziennych obserwacji nieba, pogody, zjawisk atmosferycznych, czy stężenia czynników chemicznych w atmosferze. Dzieje się to szybko i precyzyjnie. Bardzo istotnym jest również fakt, że rakiety są odzyskiwane do dalszej pracy i służby. Nikt ich nigdy nie zgubił, pomimo, że latają szybciej i wyżej od balonów meteorologicznych. Są również trudniejsze do wykrycia niż rakiety używane w technice wojskowej. Nasi specjaliści odzyskują je w ciągu kilkudziesięciu minut po wykonaniu misji. Uwierzycie?

 

INFORMACJE TECHNICZNE: Rakieta PUT ROCKETLAB nazywa się HEXA4, mierzy 4200 mm i posiada średnicę 160 mm. Prędkość 1,5 MACH wynosi rakietę ważącą 55 kg na określony pułap oraz bezpieczne sprowadzenie rakiety i odzyskanie jej do dalszych działań! Niesamowite.