Inwertorowy prostownik z rozruchem START 12/24 V, 80-600 A, 800 Ah, LCD, kable 2,1 m

OK-03.0022

5903364346607

Chwilowy brak produktu. Skontaktuj się z nami i zapytaj o dostępność.

Dane techniczne

844,54 złnetto
1 038,78 złbrutto

Bezpieczne płatności dzięki ochronie SSL

Dostawa już od 16 zł

Sprawdź koszty wysyłki

Opis produktu

START to inwerterowy, lekki i mega wydajny prostownik z funkcją rozruchu oraz szybkiego doładowania. Przeznaczony jest do komercyjnego zastosowania przez specjalistów. Prostownik dedykowany jest do ładowania akumulatorów w samochodach osobowych, dostawczych i ciężarowych , pojazdach rolniczych, kamperach i łodziach o napięciu znamionowym 12V oraz 24V oraz pojemności 25-800 Ah.

 

Prostownik służy do ładowania akumulatorów o konstrukcji: WET / GEL / AGM / MF / EFB / CA / STOP&GO. Prostownik działa w 3-stopniowym procesie ładowania. Prostownik posiada tryb podtrzymania. Prostownik jest wyposażony w technologię inwerterową, która zapewnia wysokie parametry pracy i sprawność urządzenia przy zachowaniu niewielkich rozmiarów. Technologia ta umożliwia również funkcje BOOST i SPEED CHARGE, czyli szybkiego doładowania i rozruchu.

Prostownik START posiada 3 etapowy proces ładowania:

  1. Stały prąd – szybkie ładowanie stałym prądem w celu podniesienia napięcia do 14,4V. Sygnalizuje to czerwona lampka kontrolna.
  2. Stałe napięcie – ładowanie stałym napięciem z funkcją PULSE MODULATION TECH, do czasu aż prąd spadnie do wartości około 10% znamionowej. W ten sposób uzyskuje się ok 95% stanu naładowania.
  3. Ładowanie podtrzymujące, lub pływające napięciem 13,8V do stanu niemal 100% naładowania. Sygnalizuje to zielona lampka

Funkcja BOOST

Rozruch silnika umożliwia uruchomienie silnika za pomocą prostownika podłączonego do akumulatora. W tej funkcji prostownik podaje maksymalny prąd rozruchowy 600A w krótkim czasie.

 

Funkcja SPEED CHARGED

Jest pomocna przy funkcji BOOST. Zaleca się podłączenie prostownika do wyładowanego akumulatora na 3 minuty przy maksymalnym prądzie ładowania. Następnie należy przełączyć prostownik na funkcję BOOST i uruchomić pojazd.

Dane techniczne

Do pobrania

Produkty tej samej kategorii

Co u nas słychać, czyli aktualności z ROOKS

ROOKS OFF ROAD TEAM na Targach MUBI DUB IT Tuning Festival w Kielcach

ROOKS OFF ROAD TEAM na Targach MUBI DUB IT Tuning Festival w Kielcach

Data dodania:
27
05
2024
0
Wraz z The Tools Racing Team pragniemy serdecznie zaprosić na event MUBI DUB IT Tuning Festival (link do strony), który odbędzie się w dniach 22-23.06.2023 w Kielcach. W tym roku...
Czytaj więcej
ROOKS na Pomorskich Targach Autokosmetyki

ROOKS na Pomorskich Targach Autokosmetyki

Data dodania:
13
05
2024
0
W maju 2024 ROOKS uczestniczył w Pomorskich Targach Autokosmetyki.To fantastyczna impreza targowa, gdzie znakomici sprzedawcy, doskonałe marki i świetne zespoły prezentowali ofertę...
Czytaj więcej
Nowa kamera inspekcyjna ROOKS!

Nowa kamera inspekcyjna ROOKS!

Data dodania:
15
02
2024
0
Zobaczyć więcej, to czasami oznacza zobaczyć głębiej. Są takie sytuacje, które wymagają zdiagnozowania problemu, który kryje się w głębi niedomagającego mechanizmu. Inspekcja...
Czytaj więcej

Dlaczego powinieneś wybrać ROOKS?

2000 produktów
10 lat doświadczenia
Terminowa wysyłka
Darmowa dostawa