Wrzesień 2020 to intensywny czas szkoleń i rozwoju dla załogi ROOKS. Uczestniczyliśmy w specjalistycznym szkoleniu GOVONI, naszego partnera handlowego z grupy ROOKS GARAGE, w Centrum Technicznym tej marki w Lipsku.

Podczas szkolenia poznaliśmy najnowsze narzędzia wysokich technologii, które są stosowane w Europie w serwisach fabrycznych oraz coraz częściej w niezależnych serwisach samochodowych. Atutem tych narzędzi jest po pierwsze bezpieczeństwo pracy, po drugie czas i tempo pracy. Marka GOVONI w centrum uwagi stawia mechanika. Ich narzędzia pozwalają na obsługę nowoczesnych samochodów w czasie skróconym o ponad połowę w stosunku do standardów serwisowych. Trzecim atutem jest technologia pozwalająca na wykonywanie skomplikowanych procedur naprawczych, którym nie podołają standardowe i tradycyjne narzędzia.

W efekcie szkolenia poznaliśmy narzędzia do takich serwisów jak:

  • wymiana i usuwanie urwanych świec żarowych bez demontażu głowicy,
  • wymiana zapieczonych wtryskiwaczy,
  • wymiana łożysk, półosi, piast z użyciem systemów hydraulicznych,
  • podwieszanie silnika we współczesnych samochodach z plastikowymi i aluminiowymi zderzakami,
  • wymiana amortyzatorów i sprężyn zawieszenia różnych typów i kształtów.

Po szkoleniu w Centrum Technicznym GOVONI szczególnie polecamy najnowszy zestaw do kompletnej usługi usuwania urwanej świecy żarowej lub jej żarnika z głowicy, numer produktu GO540, szczegóły znajdują się tutaj: https://rooks.pl/6030-narzedzia-do-swiec-zarowych/zestaw-uniwersalny-do-swiec-zarowych-masterset-do-swiecy-i-zarnika