Kamera inspekcyjna do czyszczenia klimatyzacji ROOKS została wyróżniona w konkursie „Produkt Roku 2020” czasopisma autoEXPERT w kategorii Narzędzia i Wyposażenie Warsztatu.

Magazyn branżowy autoEXPERT od 2003 roku organizuje konkurs „Produkt Roku” i wyróżnia innowacyjne produkty o wysokiej jakości wykorzystywane na rynku motoryzacyjnym. W tym roku uwagę jury zwróciła kamera do czyszczenia i odkażania klimatyzacji ROOKS. Podczas tegorocznej, wirtualnej gali zwycięski tytuł odebrał dyrektor rozwoju ROOKS Szymon Zawada.

„Bardzo cieszy nas to wyróżnienie. Kamera jest wyjątkowym i naprawdę przydatnym narzędziem specjalistycznym, które pozwala na perfekcyjne wyczyszczenie, ale także odkażenie układu klimatyzacji” – Szymon Zawada, dyrektor rozwoju marki ROOKS.

Wyróżniony produkt to kamera z głowicą o średnicy 9 mm do czyszczenia parownika klimatyzacji oraz przewodów wentylacyjnych z boczną kamerą i specjalną dyszą do czyszczenia. Szczególnie polecana jest do obsługi klimatyzacji samochodowych i domowych, niezbędna tam, gdzie parownik klimatyzatora jest w pobliżu przekaźników i instalacji elektrycznej. Kamera pozwala na precyzyjne czyszczenie, uniknięcie zmoczenia elementów podatnych na wilgoć i kontrolę wizualną w czasie rzeczywistym. To kluczowe dla dokładnego odkażenia układu klimatyzacji. Do kamery przeznaczone są preparaty: odkażająco-czyszczący, który niszczy grzyby, pleśnie, bakterie i wirusy, oraz czyszczący.

Wyłącznym dystrybutorem produktów marki ROOKS jest Auto Partner SA. „Cieszy nas, że produkty, jakie posiadamy w swojej ofercie, są wyróżniane i cenione. Marka ROOKS stale rozwija swoją ofertę sprzętu i wyposażenia warsztatowego, gwarantując mechanikom niezawodne narzędzia, dzięki którym ich praca staje się bardziej efektywna, szybsza, ale także bardziej bezpieczna” – Bartłomiej Mokry, dyrektor marketingu Auto Partner SA.